Žáci školy mohou ve svém volném čase využívat pestrou nabídku aktivit Střediska volného času, které funguje při škole. Jsou to především zájmové kroužky, ve kterých mohou rozvíjet své dovednosti v činnostech, které je baví.

V tomto školním roce 2019/20 jsou to následující kroužky:

Včelařství – za vedení zkušené včelařky účastníci teoreticky poznávají, jak funguje včelí společenství,  jak, kdy a co je potřeba v úle dělat v průběhu roku, aby včelstvo bylo v dobré kondici. Naučí se vyrobit si rámky a získají základní nezbytné dovednosti pro včelaření. Vše si pak prakticky vyzkouší na školním roji.

05.JPG  

Myslivost – kroužek určený pro ty, kdo rádi pronikají do tajů života zvěře a přírody vůbec. Kroužek vede dlouholetý myslivec a milovník přírody. Během roku zájemce čeká vše, co k myslivost patří a může posloužit jako dobrá příprava na myslivecké zkoušky.

 

Lezecký kroužek – účastníci jednou týdně navštěvují lezeckou stěnu a postupně se seznamuji a zdokonalují v technikách lezení na umělé cvičné stěně, v případě pěkného počasí na skálách.

 

Lukostřelba – pro všechny kdo se chtějí naučit základy lukostřelby ze sportovního luku

 

Florbal – je určen pro ty kdo se rádi, jednou týdně, společně proběhnou a zapotí.

 

Fotbal

 

Posilovna – jedna z možností jak se udržovat v dobré tělesné kondici je pravidelně navštěvovat tento kroužek, kde se systematicky „maká“.

 

Kutil – je určen všem, kdo rádi něco tvoří, vyrábí, spravují, kutí.

 

Filatelistický – pro sběratele známek

 

Modelář – lepení papírových modelů.

 

Vaření – zájemci v tomto kroužku pochopí a naučí se základy vaření

 

Cyklistický – pro ty, kdo rádi objevují okolí Kroměříže ze sedla kola

 

Kytara – pro ty, kdo se chtějí naučit či zlepšit ve hře na tento hudební nástroj.