Náš výlet do ZOO Lešná začal jako každý jiný. Ráno jsme se potkali na autobusovém nádraží v Kroměříži. Napínavé to bylo od samotného začátku, protože nám do poslední chvíle chyběli dva kluci. Když však autobus přijel, kluci už byli uvnitř. Nastoupili totiž o pár zastávek dřív. Všem spadl kámen ze srdce, každý si našel v autobusu svoje místo a jeli jsme do Zlína. Z autobusu jsme málem nevystoupili, protože byl naprosto plný. Paní učitelka Andrea Vlasatá se však ujala vedení. Nás i všechny spolucestující dokázala zorganizovat, takže jsme výstup zvládli na jedničku.

Ve Zlíně nastala další napínavá situace. Člověk by řekl, že jedna taková situace bohatě stačí, ale… Na zastávce trolejbusu nebyl automat na lístky. Naštěstí jsme měli dvě možnosti. Někteří si lístek koupili u řidičky a ostatní přes SMS. Do ZOO jsme se dostali bez dalších komplikací.

U vyder na nás čekala paní vedoucí a provedla nás ZOO s odborným výkladem k rostlinám. Tímto bych jí moc chtěla poděkovat za milý přístup a trpělivost! Poté jsme měli rozchod. Rozdělili jsme se automaticky do skupinek po třídách (až na malé výjimky). Každá skupinka vyrazila po své vlastní ose. Někteří si šli prohlídnout zvířata, jiní měli na prvním místě jídlo. Všichni jsme si ale museli jít pohladit rejnoky. Bez nich by to nebyl tak krásný výlet. Nakonec jsme si nakoupili suvenýry a šli k východu, kde jsme měli sraz. Tam nastala poslední napínavá situace, která stojí za zmínku. Všichni na místo přišli včas, jen jedna slečna se nám ztratila. Chvíli jsme se jí nemohli dovolat, ale nakonec jsme ji našli, čekala u druhého východu. Cesta zpátky příjemně ubíhala a do Kroměříže jsme všichni přijeli v pořádku.

Výlet jsme si moc užili. Celou dobu mezi námi panovala skvělá atmosféra. A kam pojedeme příště? Olomouc? Brno? Myslím, že to brzy zjistíme.

Patricie Kosíková