A je to zase tady. Tolik vytoužený výlet do Olomouce na výstaviště Flóra se konal 21. dubna 2022. Tentokrát jsme jeli obdivovat jarní aranžmá, rozkvetlou Olomouc a davy lidí, které jsme nedokázali spočítat. Člověk měl skoro dojem, že na výstavišti Flóra se sešel celý svět.

Sraz jsme měli ráno na nádraží v Kroměříži. Ve vlaku z Hulína jsme si skoro nestačili ani sednout (nebylo tam místo) a už jsme byli v Olomouci. Z nádraží jsme vyrazili do víru města. Proplétali jsme se hlučnými uličkami, procházeli parkem, poznávali stromy a keře povídali si. Jakmile jsme uviděli jeden ze vstupů, trochu jsme se zděsili. Fronta už byla poměrně dlouhá. Stoupli jsme si tedy nakonec řady a čekali.

V areálu jsme se rozdělili na menší skupinky a šli jsme prozkoumat krásy jarní Flóry. Hlavní výstava se konala v hale A. Její téma znělo Květy světy. Mohli jsme pozorovat koloběh vývoje rostliny, ale taky jsme si prohlédli další střední školy, které měly opravdu zajímavě nachystané svoje stánky. Někteří z nás neodolali a šli se podívat na nejstarší bonsaje, které měli i 600 let. Tu podívanou bych přála každému.

Po obědě jsme se vydali zpátky domů. K dopravě na nádraží jsme tentokrát použili tramvaj, která byla úplně plná. Trochu jsme se s ostatními cestujícími mačkali. Chvílemi jsme se cítili ohrožováni větvemi zakoupených stromků, ale bez větší újmy jsme se dostali do vlaku a poté i domů.

Jarní flóru navštívilo asi 50 tisíc lidí a my jsme byli mezi nimi. Taky tam bylo použito přibližně 12 tisíc květin. Celou akci hodnotíme velmi kladně a už se těšíme na další výlet.

Patricie Kosíková