20210616_113924.jpg IMG_20210616_091843.jpg IMG_20210616_101712.jpg

Ve středu 16. 6. 2021 v 7 hodin ráno se naše zahradnická parta sešla na nádraží v Kroměříži, odkud jsme vlakem jeli do Starého Města a z něj autobusem do Buchlovic.

V Buchlovicích jsme přišli před zámek, kde se nás ujala paní kastelánka, která nám ve stručnosti představila historii zámku a zámeckého parku, ukázala nám hudební pavilon s průhledem do zahrady ze zámeckého balkonu.

Dále jsme si mohli s hlavní zahradnicí prohlédnout pěstební skleníky, ve kterých pěstují zejména fuchsie a ibišky, včetně dalších balkonových květin. Je zde jedinečná sbírka více jak 2000 druhů fuchsií.

Poté jsme si každý samostatně prošli park, mapa se seznamem nejvýznamnějších dřevin nám byla pomocníkem. Viděli jsme, jak reprezentativní formální část zahrady, s krásně střiženým zimostrázem, trávníkem a kašnou, tak také rozsáhlou anglickou část zahrady s domácími dřevinami – buk lesní, borovice černá, ale i neobvyklé stromy jako liliovník tulipánokvětý nebo prastromy jerlín japonský či metasekvoj tisovcová.

Některé z nás okouzlila romantická zákoutí s lavičkami ve stínu majestátného platanu a výhledy na hrad Buchlov a kapli sv. Barbory.

Děvčata zaujal mluvící papoušek žako a další zvířata ze Záchranné stanice živočichů.

Nakonec jsme se občerstvili na náměstí a vyrazili jsme dobrodružně cestou zpět.

Zahradníci z 1. a 2. ročníku SOŠ sv. Jana Boska